Raamatunädala esitlused:

Teisipäev 12.12 kell 17.30

Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb.

Kes on õige eestlane? Sellele küsimusele on vastuseid otsitud aastasadu, kuid ilmeksimatut viisi “tõelise eestlase” väljaselgitamiseks pole siiani leitud. Nüüd on see lõpuks olemas! “Eestlase käsiraamatust” leiad täpselt sada asja, mida iga õige eestlane teeb. Oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad ilmaasjata? Hakka lugema ja saad teada!

Vahur Kersna:
“Eelarvamused kukuvad “Eestlase käsiraamatut” lugema jäädes kildudeks.
See raamat on justkui jooksu pealt plõksitud album fotodest, kuhu Mihkel elu jooksul on kogunud inimesi. Tundub, et üsna valimatult, ülevalt ja alt, paremalt ja vasakult. Nüüd siis vaatame koos neile piltidele otsa ja – mida me näeme?! Pagan, see seal on ju tädi Maimu! Ja kas too paks kärakas ei ole mitte ülepõllu Lembit? Aga seal – raisk, olengi mina vä!?
Mõnedele nägudele on Mihkel vuntsid külge joonistanud, mõnedele ninadele ja kõrvadele lisanud fotoshopis volüümi. Aga see on kunstniku õigus. Ja kui me lepime kokku, et tegu on kunstiga, siis nuusi kustotsast tahes – teos ei lõhna ei psühhotroonikute, absindi ega lihtsa meeltesegaduse järele. Tegu on valusalt kaine, tõu- ja stiilipuhta fotokaprealismiga.”

Raamatust leiad pika ja põhjaliku testi, mis selgitab välja mitu protsenti õiget eestlast sinus tegelikult on!

—————————————————————————————————————————

12.-16. detsember kl 17.00 – 18.00

Jaan Teppi autogrammitund „Maria Theresia taaler“ laua juures.

—————————————————————————————————————————

Teisipäev 12.12 kell 18.30-19.30

Kirjastus Glossus “Teretulemast eikuhugi” raamatuesitlus.

See on võimas, põnevalt kirjutatud ja mõtlemapanev lugu ühest kodusõja keerisesse sattunud perekonnast.
12-aastane Omar ning tema vennad ja õed on pärit Süüria ühest kaunimast linnast nimega Bosra. Omar ei huvitu poliitikast, tema ainus soov on saada suurena edukaks ärimeheks. Kui aga tema nutikas vanem vend Musa satub poliitikahuviliste noorte kampa, muutub kõik.
Peagi langevad pommid, inimesed hukkuvad ning Omar ja tema pere on sunnitud kodust põgenema, kaasas vaid need asjad, mida kanda jaksavad. Kuhu nad ka ei põgeneks, sõja varjud jälitavad neid kõikjal ja nad on sunnitud võtma ette ohtliku teekonna ning kodumaalt põgenema. Kuhu aga minna, kui koju naasta pole enam võimalik?

 

—————————————————————————————————————————

Kolmapäev 13.12 kell 12.00 Milleri saalis – LASTELE

Paul-Eerik Rummo ja Kaido Ole raamatu “Tihane tõstab tiibu” esitlus. Mõlemad autorid on kohal.

Luuletusi lastele.
120 lk
200×240 mm
Kõva köide, neljavärvitrükk
Paul-Eerik Rummo tuntud ning ka uued luuletused koos Kaido Ole piltidega.
Kunstnik Olele on see esimene kord raamatut illustreerida.
Raamat sobilik nii lastele kui täiskasvanutele, igaüks leiab sealt midagi.
Kujundanud Andres Tali.

—————————————————————————————————————————

Kolmapäev 13.12 kell 17.00

Vestlused autor Jaak Juskega

“Kalamaja aja lood” räägib Tallinna ühe vanema eeslinna pikast ja põnevast ajaloost. Lugude juures on rohkelt vanu ja uusi pilte Kalamajast.

“Islami põnev lugu” on lastele mõeldud raamat maailma suuruselt teisest usundist, selle ajaloost, tavadest ja kommetest. Juurde ilusad pildid. Hariv lugemine ka lastevanematele.

“100 põnevat lugu Eesti Vabariigist” toob lugejateni igast Eesti riigi aastast ühe olulise, toonast aega iseloomustava loo. Samuti leiab raamatust palju vanu fotosid.

 

 

—————————————————————————————————————————

Kolmapäev 13.12 kl 17.00-18.00

Indrek Hargla autogrammitund kirjastus Legendi laua juures

—————————————————————————————————————————

Kolmapäev 13.12 kell 18.30

Vestlused autor Mart Sanderiga

1) Romaan “Litsid” on pilguheit Eestimaa saatuse pöördelistele aastatele 1939-1944, jutustatud väikese Tallinna bordelli ja sealt läbi kulgevate inimeste pilgu läbi.

Selles suletud mikrokosmoses kajastuvad murrangulised sündmused sageli vaid kui reaalse tegelikkuse kauge kaja, murdes aga üksiti valusalt sisse illusoorsesse maailma. Sinna maailma on pagenud mitmed noored naised, kellel kõigil on erinevad põhjused tavaelust ja oma identiteedist loobumiseks. Kuid sõdima peavad nemadki.

Romaanitsükli esimese osa tegevus toimub aastail 1939-1940, mil Eesti asus eneselegi märkamatult oma iseseisvuse hävingu teele.

2) Romaanitsükli teine osa keskendub aastale 1941, mil paljastub nõukogude võimu tõeline nägu. Alapealkiri „Naiste sõda” võtab reaalsed mõõtmed, kui väike eliitbordell saab tunda võõrvõimu terrori kogu raskust. Taas ristuvad „proua Kuke kanala” daamide elud mitme ajaloolise suurkuju eksiteedega.

3) “Jõulurahu” räägib meile tõestisündinud loo sellest, kuidas loomade tarkus ja sõprus õpetasid ka inimesi hindama rahu ja üksmeelt. Samuti saame teada, mis juhtub lumemeestega, kui need kevadel ära sulavad. Koos raamatuga saab ostja ka allalaetava audioraamatu, millel lugu jutustab autor ise.

Kirjanduskriitik Mihkel Kunnus võrdleb teost selle sügavuselt Antoine de Saint-Exupéry raamatuga „Väike prints“.

—————————————————————————————————————————

Neljapäev 14.12 kell 16.30

Kirjastus Verb koos Doris Karevaga esitleb Doris Kareva ja Jüri Mildebergi mõttepildipoogen “Linnukese mure”.

Doris Kareva pani kirja mõistuloo – sellise, nagu üksnes tema seda oskab: targa, poeetilise, õpetliku ja sõnatäpse. Sellest sündis poeem. Jüri Mildeberg luges seda lugu ja joonistas sinna kõrvale pildi – sellise, nagu üksnes tema seda oskab: omapärase, täis vihjeid ja väikesi vimkasid. Sellest sündis mõttepildipoogen. Kirjastus Verb pakendas teose karpi – nii, nagu üksnes tema seda oskab: stiilselt ja nõnda, et kergesti kätte ei anna. Sellest sündis rullraamat, nagu neid tehti iidsetel aegadel. Rullis on ilmapuu ja linnuke oma murega, või hoopis midagi ootamatut, mis avaneb lugejas ja vaatajas. Kingi sõbrale või pane seinale, mõtiskle, meeliskle, mediteeri. Või päästa linnuke kastist välja ja vaata, mis juhtuma hakkab.

Doris Kareva autogrammitund 14. detsembril kl 17.00 kirjastuse Verb laua juures.

—————————————————————————————————————————

Neljapäev 14.12 kell 17.30

Raamatuesitlus Eesti Piibliseltsilt: Genesise ja Exoduse uue eestikeelse tõlke proovitrükk ja piibliteksti uuringuid tutvustava väljaande esitlus.

Käesoleval aastal on tähistatud luterliku reformatsiooni 500 aastapäeva. Reformatsiooni üheks oluliseks tulemuseks on emakeelne Piibel ja rahvakeelne kooliharidus.

Piibli kahe esimese raamatu, Genesise ja Exoduse uue eestikeelse tõlke proovitrükk on juba varem tehtud tõlketöö ja taasloodud tõlketoimkonna töö tulemus. Vana Testamendi tõlkimise jätkamise innustajaks on lähenev 2039. aasta, kui täitub 300 aastat emakeelse Piibli esmakordsest ilmumisest.

http://kjt.ee/2017/11/ilmus-genesise-ja-exoduse-uue-eestikeelse-tolke-proovitrukk/

Ilmus eestikeelne Vana Testamendi ja Uue Testamendi tekstiuuringute ajalugu ja Saksa Piibliseltsi teadusväljaandeid tutvustav 30 leheküljeline brožüür. Selles antakse lühiülevaade nii Biblia Hebraica(BHS) kujunemisloost kui tuleviku projekti (Biblia Hebraica Quinta) väljavaadetest. Samuti käsitletakse Nestle-Alandi väljaannete Novum Testamentum Graece ja Ühinenud Piibliseltside väljaande Greek New Testament’i ajalugu ja olulisust tänapäeval.

http://kjt.ee/2017/11/ilmus-piibliteksti-uuringuid-tutvustav-valjaanne/

—————————————————————————————————————————

Neljapäeval 14. 12 kl 17.30-18.30

Valdur Mikita autogrammitundi kirjastus Legendi laua juures.

—————————————————————————————————————————

Neljapäev 14.12 kell 18.30

IFF. SUUR LOTERII

Vestlused Ivo Linnaga

Autor: MART JUUR

Tegemist on esimese ja üsna tõenäoliselt ka viimase raamatuga Eesti rahva poolt palavalt armastatud Ivo Linnast.
Raamat sisaldab Ifi jaoks kõige olulisemate laulude sünnilugusid, meenutusi ning põnevaid seiku, mille on pikkade vestluste tulemusena humoorikas võtmes kokku kirjutanud Mart Juur. Raamatus selgub, kellega Iff oma elu jooksul on kohtunud, muusikat loonud, esinenud, ärevatesse olukordadesse sattunud jne. Kõigest ei kannata rääkida, aga eks sõber Mardile sai üht-teist ikka poetatud. Peale huvitavate lugude leiab siit ka väga palju seni avaldamata fotosid, mis on pärit Ifi erakogust. Samuti on raamatus Ifi jaoks kõige olulisemate laulude sõnad.
Kuna Ifi lavakarjäär on tänaseks kestnud juba 51 aastat, on selle aja jooksul temaga toimunud pööraselt palju. Selle raamatuga soovib ta kokku võtta tema jaoks kõige olulisema, tehes seda läbi muusika ja laulude, mida me ju kõik nii väga armastame. Head lugemist!

—————————————————————————————————————————

Laupäev 16.12 kell 12.30-14.00

Kolme raamatu tutvustus:
* Heli Künnapas “Mina, supernaine, jään ellu!”
* Harry Raudvere “Hüüdnimi Eestlane”

—————————————————————————————————————————

Laupäev 16.12 kell 15.00